Avropa Liqasında qrup mərhələsi başa çatdı

0
495

 

UEFA Avropa Liqasında qrup mərhələsinə yekun vurulub. Apasport.az saytının məlumatına görə, bir oyun istisna olmaqla, bütün qruplarda nəticələr bəlli olub.

 

Belə ki, F qrupunda oynanmalı olan “Sassuolo” – “Genk” görüşü güclü duman səbəbindən bu günə təxirə salınıb.

 

Digər qruplarda isə qaliblərin və növbəti mərhələyə yüksələnlərin adlarına aydınlıq gəlib.

 

Avropa Liqası, qrup mərhələsi

6-cı tur

8 dekabr

 

A qrupu

“Feyenord” (Hollandiya) – “Fənərbaxça” (Türkiyə) – 0:1

Qol: Musa Sou, 21

 

“Zarya” (Ukrayna) – “Mançester Yunayted” (İngiltərə) – 0:2

Qollar: Mxitaryan, 47. İbrahimoviç, 88.

 

1.

Fənərbaxça

6

4

1

1

8:6

13

2.

Mançester Yunayted

6

4

0

2

12:4

12

3.

Feyenord

6

2

1

3

3:7

7

4.

Zarya

6

0

2

4

2:8

2

 

 

B qrupu

APOEL (Kipr) – “Olimpiakos” (Yunanıstan) – 2:0

Qollar: Sotirou, 20. De Kamarqo, 84.

 

“Yanq Boyz” (İsveçrə) – “Astana” (Qazaxıstan) – 3:0

Qollar: Frey, 63, Horarau, 67, Şik, 72.

 

1.

APOEL

6

4

0

2

8:6

12

2.

Olimpiakos

6

2

2

2

7:6

8

3.

Yanq Boys

6

2

2

2

7:4

8

4.

Astana

6

1

2

3

5:11

5

 

 

C qrupu

“Maynts” (Almaniya) – “Qəbələ” (Azərbaycan) – 2:0

Qollar: Hek, 30, De Blasis, 41.

 

“Anderlext” (Belçika) – “Sent-Etyen” (Fransa) – 2:3

Qollar: Kipsiu, 21. Stansiu, 31 – Soderlund, 63; 68. Monne-Pake, 75.

 

1.

Sent-Etyen

6

3

3

0

8:5

12

2.

Anderlext

6

3

2

1

16:8

11

3.

Maynts

6

2

3

1

8:10

9

4.

Qəbələ

6

0

0

6

5:14

0

 

 

D qrupu

“Alkmaar” (Hollandiya) – “Zenit” (Rusiya) 3:2

Qollar: Rienstra, 7. Haps, 43. Tankoviç, 68 – Culiano, 59. Vuytens, 81 (öz qapısına)

 

“Makkabi” (Təl-Əviv, İsrail) – “Dandalk” (İrlandiya) – 2:1

Qollar: Ben Çaim, 22 (pen), Miha, 38 – Dasa, 27 (öz qapısına)

 

1.

Zenit

6

5

0

1

17:8

15

2.

Alkmar

6

2

2

2

6:10

8

3.

Makkabi

6

2

1

3

7:9

7

4.

Dandalk

6

1

1

4

5:8

4

 

 

E qrupu

“Astra” (Rumıniya) – “Roma” (İtaliya) – 0:0

 

“Viktoriya” (Çexiya) – “Austria” (Avstriya) – 3:2

Qollar: Horava, 44. Duriş, 73; 84 – Holzauzer, 20 (pen.) Rotpuller, 41.

 

1.

Roma

6

3

3

0

16:7

12

2.

Astra

6

2

2

2

7:10

8

3.

Viktoriya

6

1

3

2

7:10

6

4.

Austriya

6

1

2

3

11:14

5

 

 

F qrupu

“Rapid” (Avstriya) – “Atletik” (İspaniya) – 1:1

Qollar: Joelinton, 72 – Saborit, 85.

 

“Sassuolo” (İtaliya) – “Genk” (Belçika) – (təxirə salınıb)

 

1.

Atletik

6

3

1

2

10:11

10

2.

Genk

5

3

0

2

11:9

9

3.

Rapid

6

1

3

2

7:8

6

4.

Sassuolo

5

1

2

2

9:9

5

 

 

G qrupu

“Panatinaikos” (Yunanıstan) – “Selta” (İspaniya) – 0:2

Qollar: Quidetti, 4, Orelyana, 76

 

“Standard” (Belçika) – “Ayaks” (Hollandiya) – 1:1

Qollar: Raman. 85 – El Qazi, 27

 

1.

Ajaks

6

4

2

0

11:6

14

2.

Selta Viqo

6

2

3

1

10:7

9

3.

Standart

6

1

4

1

8:6

7

4.

Panatinaikos

6

0

1

5

3:13

1

 

 

H qrupu

“Konyaspor” (Türkiyə) – “Gent” (Belçika) – 0:1

Qol: Kulibali, 90+4.

 

“Braqa” (Portuqaliya) – “Şaxtyor” (Ukrayna) – 2:4

Qollar: Stoylykoviç, 43. Vukçeviç, 89 – Krivtsov, 22; 62. Tayson, 39; 65.

 

1.

Şaxtyor

6

6

0

0

21:5

18

2.

Gent

6

2

2

2

9:13

8

3.

Braqa

6

1

3

2

9:11

6

4.

Konyaspor

6

0

1

5

2:12

1

 

 

İ qrupu

“Nitsa” (Fransa) – “Krasnodar” (Rusiya) – 2:1

Qollar: Bosetti, 64 (pen.), Le Marşan, 77 – Smolov, 52

 

“Zaltsburq” (Avstriya) – “Şalke” (Almaniya) – 2:0

Qollar: Şlaqer, 22, Radoşeviç, 90+4

 

1.

Şalke

6

5

0

1

9:3

15

2.

Krasnodar

6

2

1

3

8:8

7

3.

Zalsburq

6

2

1

3

6:6

7

4.

Nitsa

6

2

0

4

5:11

6

 

 

J qrupu

“Qarabağ” (Azərbaycan) – “Fiorentina” (İtaliya) – 1:2

Qollar: Reynaldo, 73 – Veçino, 61. Kyeza, 76.

 

PAOK (Yunanıstan) – “Slovan” (Çexiya) – 2:0

Qollar: Rodriqes, 29. Pelkas, 67

 

1.

Fiorentina

6

4

1

1

15:6

13

2.

PAOK

6

3

1

2

7:6

10

3.

Qarabağ

6

2

1

3

7:12

7

4.

Slovan

6

1

1

4

7:12

4

 

 

K qrupu

“İnter” (İtaliya) – “Sparta” (Çexiya) – 2:1

Qollar: Eder, 23, 90 – Marecek, 54

 

“Sauthempton” (İngiltərə) – “Hapoel” (Byer-Şeva, İsrail) – 1:1

Qollar: Van Diyk, 90+1 – Buzalyo, 71

 

1.

Sparta

6

4

0

2

8:6

12

2.

Hapoel Bier Şeva

6

2

2

2

6:6

8

3.

Sauthempton

6

2

2

2

6:4

8

4.

İnter

6

2

0

4

7:11

6

 

 

L qrupu

“Osmanlıspor” (Türkiyə) – “Sürix” (İsveçrə) – 2:0

Qollar: Delarj, 74. Erdal Kılıçaslan, 89.

 

“Vilyarreal” (İspaniya) – “Styaua” (Rumıniya) – 2:1

Qollar: Sansone, 16. Triqeyros, 88 – Akim, 56.

 

1.

Osmanlıspor

6

3

1

2

10:7

10

2.

Vilyareal

6

2

3

1

9:8

9

3.

Sürix

6

1

3

2

5:7

6

4.

Styaua

6

1

3

2

5:7

6

BIR CAVAB BURAXIN

Please enter your comment!
Please enter your name here

seventeen − ten =