“Nitsa”, “Milan” və “Zenit” darmadağınla qələbə qazandı

0
540

Avropa Liqasının qrup mərhələsində ilk tura yekun vurulub.  İlk turda 12 qrupda yer alan 48 komanda üz-üzə gəlib.

 

Onların arasında azərbaycanlı azarkeşlərin xüsusi azarkeşlik etdiyi Türkiyənin 2 təmsilçisi  Başakaşehirvə Konyaspor da  olub.

“Başakşehir” Bolqarıstan “Lüdoqorets”ini qəbul edib. Oyunda hesab açılmayıb. “Konyaspor” isə Fransada “Marsel”ə uduzub – 0:1.

Turda ən böyükhesablı qələbəni Zenit, Milan və Nitsa qazanıb. Zenit rəqib meydanında “Vardara 5:0, % Nittsa “Sulte Varegem”ə 5:1, Milan isə Vyananın Austriya komandasına 5.1 hesabı ılə qalıb gəlib. “Real Sosyedad” (İspaniya)  isə öz meydanında “Rusenborq”un (Norveç) qapısından  4 cavabsız top keçirib.

Postsovet məkanından isə Rusiyanın “Lokomotiv” (Moskva) və “Zenit”, Ukraynanın “Dinamo” (Kiyev) və “Zarya” (Luqansk), Belarusun BATE, Moldovanın “Şerif”, Qazaxıstanın “Astana” komandaları qrup mərhələsinə start veriblər.

 

UEFA Avropa Liqası

Qrup mərhələsi

I tur

 

A qrupu

“Slaviya” (Praqa, Çexiya) – “Makkabi” (Təl-Əviv, İsrail) – 1:0

Qol: Necid, 12

 

“Vilyarreal” (İspaniya) – “Astana” (Qazaxıstan) – 3:1

Qollar: Sansone, 16, Bakambu, 75, Çerışev, 77 – Loqvinenko, 68

 

1. Vilyareal 1 1 0 0 3:1 3
2. Slaviya 1 1 0 0 1:0 3
3. Makkabi Teləviv 1 0 0 1 0:1 0
4. Astana 1 0 0 1 1:3 0

 

 

B qrupu

“Yanq Boyz” (İsveçrə) – “Partizan” (Serbiya) – 1:1

Qollar: Fasnaç, 14 – Yankoviç, 11

 

“Dinamo” (Kiyev, Ukrayna) – “Skenderbeu” (Albaniya) – 3:1

Qollar: Sidorçuk, 47, Moraes, 49, Mbokani, 65 – Muzaka, 39

 

C qrupu

“Başakşehir” (Türkiyə) – “Lüdoqorets” (Bolqarıstan) – 0:0

 

“Hoffenhaym” (Almaniya) – “Braqa” (Portuqaliya) – 1:2

Qollar: Vaqner, 24 – Teyşeyra, 45+1, Souza, 50

 

1. Braqa 1 1 0 0 2:1 3
2. Başakşəhər 1 0 1 0 0:0 1
3. Lüdoqorets 1 0 1 0 0:0 1
4. Hoffenhaym 1 0 0 1 1:2 0

 

 

D qrupu

“Riyeka” (Xorvatiya) – AEK (Afina Yunanıstan) – 1:2

Qollar: Elez, 29 – Mantalos, 26, Xristodolopulos, 62

 

“Austriya” (Avstriya) – “Milan” (İtaliya) – 1:5

Qollar: Borkoviç, 47 – Hakan, 7, Silva, 10, 20, 56, Suso, 63

 

1. Milan 1 1 0 0 5:1 3
2. AEK 1 1 0 0 2:1 3
3. Riyeka 1 0 0 1 1:2 0
4. Austria 1 0 0 1 1:5 0

 

 

E qrupu

“Apollon” (Kipr) – “Lion” (Fransa) – 1:1

Qol: Adrian, 90+ 3 – Depay, 53

 

“Atalanta” (İtaliya) – “Everton” (İngiltərə) – 3:0

Qol: Masyello, 27, Qomez, 41, Kristiante, 44

 

1. Atalanta 1 1 0 0 3:0 3
2. Lion 1 0 1 0 1:1 1
3. Apollon 1 0 1 0 1:1 1
4. Everton 1 0 0 1 0:3 0

 

 

F qrupu

“Kopenhagen” (Danimarka) – “Lokomotiv” (Moskva, Rusiya) – 0:0

 

“Zlin” (Çexiya) – “Şerif” (Moldova) – 0:0

 

 

1. Zlin 1 0 1 0 0:0 1
2. Kopenhagen 1 0 1 0 0:0 1
3. Lokomotiv 1 0 1 0 0:0 1
4. Şerif 1 0 1 0 0:0 1

 

 

G qrupu

“Styaua” (Rumıniya) – “Viktoriya” (Plzen, Çexiya) – 3:0

Qollar: Budesku, 21, 44, Alibek, 73

 

“Hapoel” (Beer-Şeva, İsrail) – “Luqano” (İsveçrə) – 2:1

Qollar: Aynbinder. 2, Tzedek, 59 – Tzedek, 67 (öz qapısına)

 

1. Styaua 1 1 0 0 3:0 3
2. Hapoel 1 1 0 0 2:1 3
3. Luqano 1 0 0 1 1:2 0
4. Viktoriya 1 0 0 1 0:3 0

 

 

H qrupu

“Arsenal” (İngiltərə) – “Köln” (Almaniya) – 3:1

Qol: Kolasinaç, 49, Sançez, 67, Bellerin, 82 – Kordoba, 9

 

“Srvena Zvezda” (Serbiya) – BATE (Belarus) – 1:1

Qollar: Radonyiç, 54 – Sinyeviç, 72

 

1. Arsenal 1 1 0 0 3:1 3
2. Srevana Zvezda 1 0 1 0 1:1 1
3. BATE 1 0 1 0 1:1 1
4. Köln 1 0 0 1 1:3 0

 

 

İ qrupu

“Gimarayş” (Portuqaliya) – “Zalsburq” (Avstriya) – 1:1

Qollar: Pedrao, 25 – Berişa, 45

 

“Marsel” (Fransa) – “Konyaspor” (Türkiyə) – 1:0

Qol: Rami, 48

 

1. Marsel 1 1 0 0 1:0 3
2. Zalsburq 1 0 1 0 1:1 1
3. Gimaraeş 1 0 1 0 1:1 1
4. Konyaspor 1 0 0 1 0:1 0

 

J qrupu

“Herta” (Almaniya) – “Atletik” (Yunanıstan) – 0:0

 

“Zarya” (Luqansk, Ukrayna) – “Ostersun” (İsveç) – 0:2

Qol: Qoddos, 50, Gero, 90+4

 

1. Ostersun 1 1 0 0 2:0 3
2. Herta 1 0 1 0 0:0 1
3. Atletik 1 0 1 0 0:0 1
4. Zarya 1 0 0 1 0:2 0

 

K qrupu

“Vitess” (Hollandiya) – “Latsio” (İtaliya) – 2:3

Qollar: Matavz, 33, Linssen, 57 – Parolo, 51, İmmobile, 67, Murgia, 75

 

“Sulte Varegem” (Belçika) – “Nitsa” (Fransa) – 1:5

Qollar: Leya, 46 – Plea, 16, 20, Dante, 29, Sent Maksimin, 69, Balotelli, 74

 

1. Nitsa 1 1 0 0 5:1 3
2. Latsio 1 1 0 0 3:2 3
3. Vitess 1 0 0 1 2:3 0
4. Veragem 1 0 0 1 1:5 0

 

L qrupu

“Real Sosyedad” (İspaniya) – “Rusenborq” (Norveç) – 4:0

Qollar: Llorente, 9, 77, Zurutuza, 10, Skyelvik, 41 (öz qapısına)

 

“Vardar” (Makedoniya) – “Zenit” (Rusiya) – 0:5

Qollar: Kokorin, 5, 20, Dzüba, 39, İvanoviç, 66, Riqoni, 89

 

1. Zenit 1 1 0 0 5:0 3
2. Real Sosyedad 1 1 0 0 4:0 3
3. Rusenborg 1 0 0 1 0:4 0
4. Vardar 1 0 0 1 0:5 0

BIR CAVAB BURAXIN

Please enter your comment!
Please enter your name here

nineteen + twelve =