Avropa Liqasında qrup mərhələsi başa çatdı

0
576

 

Avropa Liqasında sonuncu – 6-cı turun oyunları keçirilib. Gecənin matçlarından sonra növbəti mərhələyə yüksələn bütün komandaların adlarına aydınlıq gəlib.

 

Son tur öncəsi 1/16 finala yüksəlməyi təmin etmiş 16 komandaya – “Vilyarreal”, “Dinamo” (Kiyev), “Partizan”, “Braqa”, “Milan”, “Atalanta”, “Lion”, “Styaua”, “Viktoriya”, “Arsenal”, “Zalsburq”, “Ostersun”, “Latsio”, “Nitsa”, “Zenit” və “Real Sosyedad”a daha 8 kollektiv qoşulub.

 

“Astana”, “Atletik”, “Lokomotiv”, “Srvena Zvezda”, “Ludoqorets”, AEK, “Kopenhagen” və “Marsel” son günün xoşbəxtləri olublar.

 

UEFA Avropa Liqası

VI tur

7 dekabr

 

A qrupu

“Slaviya” – “Astana” – 0:1

Qol: Aniçiç, 39

 

“Vilyareal” – “Makkabi” – 0:1

Qol: Blakman, 60

 

1. Vilyareal 6 3 2 1 10:6 11
2. Astana 6 3 1 2 10:7 10
3. Slaviya Praqa 6 2 2 2 6:6 8
4. Makkabi 6 1 1 4 1:8 4

 

 

B qrupu

“Dinamo Kiyev” – “Partizan” – 4:1

Qollar: MorozyuK, 6, Moraeş, 28, 31, 77 (pen.) – Yevtoviç, 45+4

 

“Yanq Boyz” – “Skenderbeu” – 2:1

Qollar: Oaro, 55, Assale, 90+6 – Qavazay, 51

 

1. Dinamo Kiyev 6 4 1 1 15:9 13
2. Partizan 6 2 2 2 8:9 8
3. Yanq Boyz 6 1 3 2 7:8 6
4. Skenderbeu 6 1 2 3 6:10 5

 

C qrupu

“Hoffenhaym” – “Ludoqorets” – 1:1

Qollar: Oş, 25 – Vanderson, 62

 

“Başakşəhər” – “Braqa” – 2:1

Qollar: Viska, 10, Emre, 77 – Silva, 55

 

1. Braqa 6 3 1 2 9:8 10
2. Ludoqorets 6 2 3 1 7:5 9
3. Başakşəhər 6 2 2 2 7:8 8
4. Hoffenhaym 6 1 2 3 8:10 5

 

 

D qrupu

“Austria” – AEK – 0:0

 

“Riyeka” – “Milan” – 2:0

Qollar: Puliç, 7, Qavranoviç, 47

 

1. Milan 6 3 2 1 13:6 11
2. AEK 6 1 5 0 6:5 8
3. Riyeka 6 2 1 3 11:12 7
4. Austriya 6 1 2 3 9:16 5

 

 

E qrupu

“Apollon” – “Everton” – 0:3

Qollar: Lukman, 21, 28, Vlasiç, 87

 

“Atalanta” – “Lion” – 1:0

Qol: Petanya, 10

 

1. Atalanta 6 4 2 0 14:4 14
2. Lion 6 3 2 1 11:4 11
3. Everton 6 1 1 4 7:15 4
4. Apollon 6 0 3 3 5:14 3

 

 

F qrupu

“Kopenhagen” – “Şerif” – 2:0

Qollar: Sotiriu, 56, Luftner, 59

 

“Zlin” – “Lokomotiv” – 0:2

Qollar: Mirançuk, 70, Farfan, 75

 

1. Lokomotiv 6 3 2 1 9:4 11
2. Kopenhagen 6 2 3 1 7:3 9
3. Şerif 6 2 3 1 4:4 9
4. Zlin 6 0 2 4 1:10 2

 

G qrupu

“Styaua” – “Luqano” – 1:2

Qol: Qnore, 60 – Daprela, 3, Vesey, 32

 

“Hapoel” – “Viktoriya” – 0:2

Qollar: Heyda, 28, Horava, 83

 

1. Styaua 6 3 1 2 9:7 10
2. Viktoriya 5 3 0 2 11:8 9
3. Luqano 6 3 0 3 9:11 9
4. Hapoel 5 1 1 3 5:8 4

 

H qrupu

“Arsenal” – BATE – 6:0

Qollar: Debuşi, 11, Uollkot, 37, Uilşer, 43, Polyakov, 51 (öz qapısına), Jiru, 64 (pen.), Elneni, 74

 

“Srvena Zvezda” – “Köln” – 1:0

Qol: Srniç, 22

 

1. Arsenal 6 4 1 1 14:4 13
2. Srvena Zvezda 5 1 3 1 2:2 6
3. Köln 5 2 0 3 7:7 6
4. BATE 6 1 2 3 6:16 5

 

 

I qrupu

“Marsel” – “Zalsburq” – 0:0

 

“Gimarayş” – “Konyaspor” – 1:1

Qollar: Ali Turan, 77 (avtoqol) – Burabia, 15

 

1. Zalsburq 6 3 3 0 7:1 12
2. Marsel 6 2 2 2 4:4 8
3. Konyaspor 6 1 3 2 4:6 6
4. Gimarayş 6 1 2 3 5:9 5

 

J qrupu

“Herta” – “Ostersuns” – 1:1

Qollar: Pekarik, 61 – Papaynapulos, 68

 

“Zarya” – “Atletik” – 0:2

Qollar: Aduriz, 70, Qarsiya, 86

 

1. Atletik 6 3 2 1 8:5 11
2. Ostersuns 6 3 2 1 8:4 11
3. Zarya 6 2 0 4 3:9 6
4. Herta 6 1 2 3 6:7 5

 

K qrupu

“Vitess” – “Nitsa” – 1:0

Qol: Kastanyos, 85

 

“Zulte-Veragem” – “Latsio” – 3:2

Qollar: De Pau, 6, Heylen, 60, Leya, 83 – Kaysedo, 67, Lukas Leyva, 76

 

1. Latsio 6 4 1 1 12:7 13
2. Nitsa 6 3 0 3 12:7 9
3. Veragem 6 2 1 3 8:13 7
4. Vitess 6 1 2 3 5:10 5

 

L qrupu

“Vardar” – “Rosenborq” – 1:1

Qollar: Ytalo, 9 – Bentner, 45+2

 

“Real Sosyedad” – “Zenit” – 1:3

Qollar: Villian Xose, 58 – Eroxin, 35, İvanoviç, 64, Paredes, 85

 

1. Zenit 6 5 1 0 17:5 16
2. Real Sosyedad  6 4 0 2 16:6 12
3. Rosenborq 6 1 2 3 6:11 5
4. Vardar 6 0 1 5 3:20 1

BIR CAVAB BURAXIN