Avropa Liqasında qrup mərhələsinin növbəti oyunları keçirilib-nəticələr

0
400

Avropa Liqasında qrup mərhələsinin İV turunun oyunları keçirilib. Bu tur çərçivəsində 12 qrupda 24 qarşılaşma baş tutub. Arazinfo.com nəticələrlə sizi tanış edir

Avropa Liqası

IV tur, 2 noyabr

 

A qrupu

“Makkabi” (Tel-Əviv, İsrail) – “Astana” (Qazaxıstan) – 0:1

Qol: Tvumasi, 57

 

“Slaviya” (Çexiya) – “Vilyareal” (İspaniya) – 0:2

Qollar: Bakka, 15, Deli, 89 (öz qapısına)

 

1. Vilyareal 4 2 2 0 7:3 8
2. Astana 4 2 1 1 7:4 7
3. Slaviya 4 1 2 1 4:5 5
4. Makkabi 4 0 1 3 0:6 1

 

 

B qrupu

“Yanq Boyz” (İsveçrə) – “Dinamo” (Ukrayna) – 0:1

Qol: Buyalski, 70

 

“Partizan” (Serbiya) – “Skenderbeu” (Albaniya) – 2:0

Qollar: Tosiç, 39, Tavamba, 66

 

1. Dinamo K. 4 3 1 0 9:5 10
2. Partizan 4 1 2 1 5:4 5
3. Yanq Boyz 4 0 3 1 4:5 3
4. Skenderbeu 4 0 2 2 2:6 2

 

C qrupu

“Ludoqorets” (Bolqarıstan) – “Braqa” (Portuqaliya) – 1:1

Qollar: Marselinyo, 68 – Fransergio, 83

 

“Başakşəhər” (Türkiyə) – “Hoffenhaym” (Almaniya) – 1:1

Qollar: Viska, 90+3 – Qrilliç, 47

 

1. Lüdoqorets 4 2 2 0 5:2 8
2. Braqa 4 2 1 1 5:5 7
3. Hoffenhaym 4 1 1 2 6:6 4
4. Başakşəhər 4 0 2 2 3:6 2

 

D qrupu

AEK (Yunanıstan) – “Milan” (İtaliya) – 0:0

 

“Riyeka” (Xorvatiya) – “Austriya” (Avstriya) – 1:4

Qollar: Paviçiç, 61 – Prokop, 41, 62, Serbest, 73, Monşeyn, 83

 

1. Milan 4 2 2 0 8:3 8
2. AEK 4 1 3 0 4:3 6
3. Avstriya 4 1 1 2 8:11 4
4. Riyeka 4 1 0 3 7:10 3

 

E qrupu

“Apollon” (Kipr) – “Atalanta” (İtaliya) – 1:1

Qollar: Zelaya, 90+4 – İliçiç, 34

 

“Lion” (Fransa) – “Everton” (İngiltərə) – 3:0

Qollar: Traore, 68, Auoa, 76, Depay, 88

 

1. Atalanta 4 2 2 0 8:3 8
2. Lion 4 2 2 0 7:3 8
3. Apollon 4 0 3 1 5:7 3
4. Everton 4 0 1 3 3:10 1

 

F qrupu

“Lokomotiv” (Rusiya) – “Şerif” (Moldova) – 1:2

Qollar: Farfan, 26 – Badibanqa, 41, Brezoveç, 58

 

“Kopenhagen” (Danimarka) – “Zlin” (Çexiya) – 3:0

Qollar: Lüftner, 40, Verbiç, 49, 90+2

 

1. Kopenhagen 4 1 3 0 4:1 6
2. Şerif 4 1 3 0 3:2 6
3. Lokomotiv 4 1 2 1 5:3 5
4. Zlin 4 0 2 2 1:7 2

 

G qrupu

“Styaua” (Rumıniya) – “Hapoel” (Beyer-Şeva, İsrail) – 1:1

Qollar: Koman, 31 – Sahar, 37

 

“Viktoriya” (Çexiya) – “Luqano” (İsveçrə) – 4:1

Qollar: Krmençik, 4, 19, Horava, 45, Germak, 56 – Mariani, 15

 

1. Styaua 4 3 1 0 8:3 10
2. Viktoriya 4 2 0 2 9:8 6
3. Hapoel 4 1 1 2 5:7 4
4. Luqano 4 1 0 3 6:10 3

 

H qrupu

“Köln” (Almaniya) – BATE (Belarus) – 5:2

Qollar: Zoller, 16, Osako, 54, 82, Giressi, 63, Yoyiç, 90 – Miluneviç, 31, Sinyeviç, 33

 

“Arsenal” (İngiltərə) – “Srvena Zvezda” (Serbiya) – 0:0

 

1. Arsenal 4 3 1 0 8:3 10
2. Srvena Zvezda 4 1 2 1 2:2 5
3. BATE 4 1 1 2 6:10 4
4. Köln 4 1 0 3 6:7 3

 

İ qrupu

“Zalsburq” (Avstriya) – “Konyaspor” (Türkiyə) – 0:0

 

“Gimaraynş” (Portuqaliya) – “Marsel” (Fransa) – 1:0

Qol: Hurtado, 80

 

1. Zalsburg 4 2 2 0 4:1 8
2. Marsel 4 2 0 2 3:3 6
3. Gimaraynş 4 1 1 2 4:5 4
4. Konyaspor 4 1 1 2 2:4 4

 

J qrupu

“Atletik” (İspaniya) – “Ostersun” (İsveç) – 1:0

Qol: Aduriz, 70

 

“Herta” (Almaniya) – “Zarya” (Ukrayna) – 2:0

Qol: Selke, 16, 73

 

1. Ostersun 4 2 1 1 5:3 7
2. Zarya 4 2 0 2 3:5 6
3. Atletik 4 1 2 1 3:3 5
4. Herta 4 1 1 2 3:3 4

 

K qrupu

“Latsio” (İtaliya) – “Nitsa” (Fransa) – 1:0

Qol: Alberto Romero, 90+3

 

“Vitess” (Hollandiya) – “Zulte Veragem” (Belçika) – 0:2

Qollar: Baudri, 3, Kaya, 70

 

1. Latsio 4 4 0 0 9:3 12
2. Nitsa 4 2 0 2 9:5 6
3. Zulte Varegem 4 1 1 2 4:8 4
4. Vitess 4 0 1 3 3:9 1

 

L qrupu

“Real Sosyedad” (İspaniya) – “Vardar” (Makedoniya) – 3:0

Qollar: Xuanmi, 31, De La Bella, 69, Con, 81

 

“Rusenborq” (Norveç) – “Zenit” (Rusiya) – 1:1

Qol: Bentner, 54 – Kokorin, 90+4

 

1. Zenit 4 3 1 0 12:3 10
2. Real Sosyedad 4 3 0 1 14:3 9
3. Rusenborq 4 1 1 2 5:9 4
4. Vardar 4 0 0 4 1:17 0

BIR CAVAB BURAXIN

Please enter your comment!
Please enter your name here

five × 4 =