Avropa Liqasında gecənin nəticələri

0
490

Avropa Liqasının qrup mərhələsində II turun oyunları keçirilib. Apasport.az saytının məlumatına görə, 12 qrupda yer alan 48 komanda növbəti matçına çıxıb.

 

Tura Qazaxıstanda start verilib. Öz meydanında “Slaviya”nı sınağa çəkən “Astana” 1 xalla kifayətlənib. “Arsenal”ı qəbul edən BATE rəqibi ilə bacarmadığı halda, “Zenit” “Real Sosyedad”ı xalsız yola salıb.

 

“Partizan”ın qonağı olan Kiyev “Dinamo”su matçın gedişində hesabda 2 top fərqilə geri düşsə də, fasilədən sonra 3 qol vuraraq, meydandan qələbə ilə ayrılıb.

 

Azərbaycan klublarının çıxış etmədiyi yarışda azarkeşlərimizin diqqəti Türkiyə təmsilçilərinə yönəlib. Qonşu ölkə klubları Portuqaliya komandaları ilə üz-üzə gəliblər. “Konyaspor” öz meydanında “Gimaraynş”a qalib gəlib. “Braqa”nın qonağı olan “Başakşəhər” isə məğlubiyyətlə üzləşib.

 

Avropa Liqası

Qrup mərhələsi

II tur, 28 sentyabr

 

G qrupu

“Viktoriya” (Plzen, Çexiya) – “Hapoel” (Beer-Şeva, İsrail) – 3:1

Qollar: Petrjela, 29; Kopiç, 76; Bakos, 89 – Nvakaeme, 69

“Luqano” (İsveçrə) – “Styaua” (Rumıniya) – 1:2

Qollar: Bottani, 14 – Budesku, 58; Maranyao, 64

 

1. Styaua

2

2

0

0

5-1

6

2. Viktoriya

2

1

0

1

3-4

3

3. Hapoel

2

1

0

1

3-4

3

4. Luqano

2

0

0

2

2-4

0

 

H qrupu

“Köln” (Almaniya) – “Srvena Zvezda” (Serbiya) – 0:1

Qol: Boakye, 30

BATE (Belarus) – “Arsenal” (İngiltərə) – 2:4

Qollar: İvaniç, 28; Qordeyçuk, 67 – Uolkott, 9, 22; Holdinq, 26; Jiru, 49

 

1. Arsenal

2

2

0

0

7-3

6

2. Srevana Zvezda

2

1

1

0

2-1

4

3. BATE

2

0

1

1

3-5

1

4. Köln

2

0

0

2

1-4

0

 

İ qrupu

“Zalsburq” (Avstriya) – “Marsel” (Fransa) – 1:0

Qol: Dabbur, 73

“Konyaspor” (Türkiyə) – “Gimaraynş” (Portuqaliya) – 2:1

Qollar: Araz, 24; Miloşeviç, 48 – Hurtado, 74

 

1. Zalsburq

2

1

1

0

2-1

4

2. Marsel

2

1

0

1

1-1

3

3. Konyaspor

2

1

0

1

2-2

3

4. Gimaraynş

2

0

1

1

2-3

1

 

J qrupu

“Atletik” (Yunanıstan) – “Zarya” (Luqansk, Ukrayna) – 0:1

Qol: Xaratin, 26

“Ostersun” (İsveç) – “Herta” (Almaniya) – 1:0

Qol: Nuri, 22 (pen.)

 

1. Ostersun

2

2

0

0

3-0

6

2. Zarya

2

1

0

1

1-2

3

3. Herta

2

0

1

1

0-1

1

4. Atletik

2

0

1

1

0-1

1

 

K qrupu

“Latsio” (İtaliya) – “Sulte Varegem” (Belçika) – 2:0

Qollar: Kaysedo, 18; İmmobile, 90

“Nitsa” (Fransa) – “Vitess” (Hollandiya) – 3:0

Qollar: Plea, 16, 81; Sent-Maksimin, 45

 

1. Nitsa

2

2

0

0

8-1

6

2. Latsio

2

2

0

0

5-2

6

3. Vitess

2

0

0

2

2-6

0

4. Sulte Veragem

2

0

0

2

1-7

0

 

L qrupu

“Rusenborq” (Norveç) – “Vardar” (Makedoniya) – 3:1

Qollar: Bendtner, 25 (pen.); Konradsen, 56; Hedenstad, 68 – Felipe, 90+1

“Zenit” (Rusiya) – “Real Sosyedad” (İspaniya) – 3:1

Qollar: Riqoni, 5; Kokorin, 23, 60 – Lyorente, 41

 

1. Zenit

2

2

0

0

8-1

6

2. Real Sosyedad

2

1

0

1

5-3

3

3. Rusenborq

2

1

0

1

3-5

3

4. Vardar

2

0

0

2

1-8

0

 

A qrupu

“Astana” (Qazaxıstan) – “Slaviya” (Praqa, Çexiya) – 1:1

Qollar: Tomasov, 42 – Nqadeu-Nqadjui, 18

“Makkabi” (Təl-Əviv, İsrail) – “Vilyarreal” (İspaniya) – 0:0

 

1. Vilyareal

2

1

1

0

3-1

4

2. Slaviya

2

1

1

0

2-1

4

3. Makkabi

2

0

1

1

0-1

1

4. Astana

2

0

1

1

2-4

1

 

B qrupu

“Partizan” (Serbiya) – “Dinamo” (Kiyev, Ukrayna) – 2:3

Qollar: Ozeqoviç, 34; Tavamba, 42 – Moraes, 54, 84; Buyalski, 68

“Skenderbeu” (Albaniya) – “Yanq Boyz” (İsveçrə) – 1:1

Qollar: Sove, 65 – Assale, 72

 

1. Dinamo K

2

2

0

0

6-3

6

2. Yanq Boyz

2

0

2

0

2-2

2

3. Partizan

2

0

1

1

3-4

1

4. Skenderbeu

2

0

1

1

2-4

1

 

C qrupu

“Lüdoqorets” (Bolqarıstan) – “Hoffenhaym” (Almaniya) – 2:1

Qollar: Dyakov, 46; Lukoki, 72 – Kaderabek, 2

“Braqa” (Portuqaliya) – “Başakşəhər” (Türkiyə) – 2:1

Qollar: Hassan, 26; Franserjio, 89 – Əmrə, 28

 

1. Braqa

2

2

0

0

4-2

6

2. Lüdoqorets

2

1

1

0

2-1

4

3. Başakşəhər

2

0

1

1

1-2

1

4. Hoffenhaym

2

0

0

2

2-4

0

 

D qrupu

AEK (Afina Yunanıstan) – “Austriya” (Avstriya) – 2:2

Qollar: Livaya, 28, 90 – Monşeyn, 43; Tayuri, 49

“Milan” (İtaliya) – “Riyeka” (Xorvatiya) – 3:2

Qollar: Silva, 15; Musakkio, 53; Kutrone, 90+4 – Akosti, 84; Elez, 89 (pen.)

 

1. Milan

2

2

0

0

8-3

6

2. AEK

2

1

1

0

4-3

4

3. Austria

2

0

1

1

3-7

1

4. Riyeka

2

0

0

2

3-5

0

 

E qrupu

“Lion” (Fransa) – “Atalanta” (İtaliya) – 1:1

Qollar: Traore, 45 – Qomes, 57

“Everton” (İngiltərə) – “Apollon” (Kipr) – 2:2

Qollar: Runi, 21; Vlasiç, 66 – Adrian, 13; Yuste, 88

 

1. Atalanta

2

1

1

0

4-1

4

2. Lion

2

0

2

0

2-2

2

3. Apollon

2

0

2

0

3-3

2

4. Everton

2

0

1

1

2-5

1

 

F qrupu

“Lokomotiv” (Moskva, Rusiya) – “Zlin” (Çexiya) – 3:0

Qollar: Fernandes, 2 (pen.), 6, 17

“Şerif” (Moldova) – “Kopenhagen” (Danimarka) – 0:0

 

1. Lokomotiv

2

1

1

0

3-0

4

2. Kopenhagen

2

0

2

0

0-0

2

3. Şerif

2

0

2

0

0-0

2

4. Zlin

2

0

1

1

0-3

1

BIR CAVAB BURAXIN

Please enter your comment!
Please enter your name here

20 − 10 =