Avropa Liqasında gecənin nəticələri

0
364

Avropa Liqasında qrup mərhələsinin V turunun oyunları keçirilib. Apasport.az saytının məlumatına görə, qitənin ikinci dərəcəli klub turnirinin qarşılaşmaları üç müxtəlif vaxtda baş tutub.

 

Qazaxıstanda keçirilən “Astana” – “Vilyarreal” matçı qonaqların qələbəsi ilə başa çatıb. İspanlar bu nəticə ilə qrupdan çıxmağı təmin edib.

 

B qrupunda Kiyev təmsilçisinin ardınca ikinci vəsiqəni ələ keçirməyə iddialı olan “Partizan” bu arzusunu gələn tura təxirə salıb.

 

Evdə oynayan “Milan” və AEK D qrupunda ilk iki yeri indidən rəsmiləşdiriblər. E qrupunun liderlərindən “Lion” öz, “Atalanta” rəqib meydanında darmadağına sevinib.

 

J qrupunun sürpriz komandası “Ostersun” “Zarya”ya qalib gələrək növbəti mərhələyə çıxışı təmin edib.

 

Avropa Liqası

Qrup mərhələsi

V tur, 3 noyabr

 

G qrupu

“Viktoriya” (Çexiya) – “Styaua” (Rumıniya) – 2:0

Qollar: Ptrjela, 49, Kopiç, 76

 

“Luqano” (İsveçrə) – “Hapoel” (Beyer-Şeva, İsrail) – 1:0

Qol: Karlinyos, 50

 

1. Styaua 5 3 1 1 8:5 10
2. Viktoriya 5 3 0 2 11:8 9
3. Luqano 5 2 0 3 7:10 6
4. Hapoel 5 1 1 3 5:8 4

 

H qrupu

“Köln” (Almaniya) – “Arsenal” (İngiltərə) – 1:0

Qol: Jirassi, 62

 

BATE (Belarus) – “Srvena Zvezda” (Serbiya) – 0:0

 

1. Arsenal 5 3 1 1 8:4 10
2. Srvena Zvezda 5 1 3 1 2:2 6
3. Köln 5 2 0 3 7:7 6
4. BATE 5 1 2 2 6:10 5

 

İ qrupu

“Zalsburq” (Avstriya) – “Gimaraynş” (Portuqaliya) – 3:0

Qollar: Dabbur, 26, Ulmer, 45+1, Xvanq Hi Çan, 82

 

“Konyaspor” (Türkiyə) – “Marsel” (Fransa) – 1:1

Qollar: Skubiç, 82 – Moke, 90+3

 

1. Zalsburq 5 3 2 0 7:1 11
2. Marsel 5 2 1 2 4:4 7
3. Konyaspor 5 1 2 2 3:5 5
4. Gimarayş 5 1 1 3 4:8 4

 

J qrupu

“Atletik” (İspaniya) – “Herta” (Almaniya) – 3:2

Qollar: Aduriz, 35 (pen.), 66 (pen.), Viliams, 82 – Leki, 26, Selke, 36

 

“Ostersun” (İsveç) – “Zarya” (Ukrayna) – 2:0

Qollar: Gero, 40, Qodos, 70

 

1. Ostersun 5 3 1 1 7:3 10
2. Atletik 5 2 2 1 6:5 8
3. Zarya 5 2 0 3 3:7 6
4. Herta 5 1 1 3 5:6 4

 

K qrupu

“Latsio” (İtaliya) – “Vitess” (Hollandiya) – 1:1

Qollar: Alberto, 42 – Linssen, 13

 

“Nitsa” (Fransa) – “Zulte Veragem” (Belçika) – 3:1

Qollar: Balotelli, 5, 31, Tameze, 86 – Hamalaynen, 81

 

1. Latsio 5 4 1 0 10:4 13
2. Nitsa 5 3 0 2 12:6 9
3. Varegem 5 1 1 3 5:11 4
4. Vitess 5 0 2 3 4:10 2

 

L qrupu

“Rusenborq” (Norveç) – “Real Sosyedad” (İspaniya) – 0:1

Qol: Oyarzabal, 90

 

“Zenit” (Rusiya) – “Vardar” (Makedoniya) – 2:1

Qollar: Poloz, 16, Riqoni, 43 – Blajevski, 90+3

 

1. Zenit 5 4 1 0 14:4 13
2. Real Sosyedad 5 4 0 1 15:3 12
3. Rosenborg 5 1 1 3 5:10 4
4. Vardar 5 0 0 5 2:19 0

 

A qrupu

“Astana” (Qazaxıstan) – “Vilyareal” (İspaniya) – 2:3

Qollar: Kabananqa, 22, Tvumasi, 88 – Raba, 39, Bakambu, 65, 83

 

“Makkabi” (Tel-Əviv, İsrail) – “Slaviya” (Çexiya) – 0:2

Qollar: Husbauer, 45+1, 54

 

1. Vilyareal 5 3 2 0 10:5 11
2. Slavia 5 2 2 1 6:5 8
3. Astana 5 2 1 2 9:7 7
4. Makkabi 5 0 1 4 0:8 1

 

B qrupu

“Partizan” (Serbiya) – “Yanq Boyz” (İsveçrə) – 2:1

Qollar: Tavamba, 12, Ozeqoviç, 53 – Nqamelu, 25

 

“Skenderbeu” (Albaniya) – “Dinamo” (Ukrayna) – 3:2

Qollar: Lilay, 18, Ceyms, 52, Sov, 56 – Tsiqanov, 16, Rusin, 90

 

1. Dinamo K. 5 3 1 1 11:8 10
2. Partizan 5 2 2 1 7:5 8
3. Skenderbeu 5 1 2 2 5:8 5
4. Yanq Boyz 5 0 3 2 5:7 3

 

 

C qrupu

“Ludoqorets” (Bolqarıstan) – “Başakşəhər” (Türkiyə) – 1:2

Qollar: Marselinyo, 65 – Viska, 20, Fray 27

 

“Braqa” (Portuqaliya) – “Hoffenhaym” (Almaniya) – 3:1

Qollar: Marselinyo, 1, Fransegio, 82, 90+3 – Ut, 74

 

1. Braqa 5 3 1 1 8:6 10
2. Ludoqorets 5 2 2 1 6:4 8
3. Başakşəhər 5 1 2 2 5:7 5
4. Hoffenhaym 5 1 1 3 7:9 4

 

D qrupu

AEK (Yunanıstan) – “Riyeka” (Xorvatiya) – 2:2

Qollar: Araujo, 45+2, Xristodolopulos, 85 – Qorqon, 8, 26

 

“Milan” (İtaliya) – “Austriya” (Avstriya) – 5:1

Qollar: Rodrigez, 27, Silva, 36, 70, Kutron, 42, 90+3 – Monşen, 21

 

1. Milan 5 3 2 0 13:4 11
2. AEK 5 1 4 0 6:5 7
3. Riyeka 5 1 1 3 9:12 4
4. Avstria 5 1 1 3 9:16 4

 

E qrupu

“Lion” (Fransa) – “Apollon” (Kipr) – 4:0

Qollar: Diaxabi, 29, Fekir, 32, Diaz, 66, Maolida, 90

 

“Everton” (İngiltərə) – “Atalanta” (İtaliya) – 1:5

Qollar: Ramirez, 71 – Kristante, 12, 64, Qosens, 87, Kornelius, 88, 90+4

 

1. Atalanta 5 3 2 0 13:4 11
2. Lion 5 3 2 0 11:3 11
3. Apollon 5 0 3 2 5:11 3
4. Everton 5 0 1 4 4:15 1

 

F qrupu

“Lokomotiv” (Rusiya) – “Kopenhagen” (Danimarka) – 2:1

Qollar: Farfan, 17, 51 – Verbiç, 31

 

“Şerif” (Moldova) – “Zlin” (Çexiya) – 1:0

Qol: Jairo, 11

 

1. Şerif 5 2 3 0 4:2 9
2. Lokomotiv 5 2 2 1 7:4 8
3. Kopenhagen 5 1 3 1 5:3 6
4. Jlin 5 0 2 3 1:8 2

BIR CAVAB BURAXIN

Please enter your comment!
Please enter your name here

five × 3 =