Avroliqada qrup mərhələsi oyunları başa çatdı

0
286

Avroliqada qrup mərhələsinin son oyunları keçirilib.

Mediainfo.az-ın verdiyi məlumata görə, qrup mərhələsinin son oyununda Londonda “Arsenal”la qarşılaşan “Qarabağ” 0:1 hesabı ilə məğlub olub və qrupu sonuncu pillədə başa vurub. “Vorskla” isə “Sportinq”ə 0:3 hesabı ilə məğlub olub.

“Beşiktaş” isə öz meydanında “Malmö”-yə 0:1 hesabı ilə uduzaraq növbəti mərhələyə adlamaq imkanını itirib. Nəhayət növbəti mərhələnin bir addımlığında olan “Astana” səfərdə “Renn”-ə 0:2 hesabı ilə məğlub olaraq mübarizəni dayandırıb.

Turun digər oyunları belə nəticələnib:

Avropa Liqası

G qrupu

 “Rapid” (Vyana, Avstriya) – “Reyncers” (Şotlandiya) – 1:0

“Vilyarreal” (İspaniya) – “Spartak” (Moskva, Rusiya) – 2:0

 

1. Vilyarreal 6 2 4 0 12:5 10
2. Rapid 6 3 1 2 6:9 10
3. Rangers 6 1 3 2 8:8 6
4. Spartak Moskva 6 1 2 3 8:12 5

H qrupu

 “Latsio” (İtaliya) – “Ayntraxt” (Almaniya) – 1:2
 “Marsel” (Fransa) – “Apollon” (Kipr) – 1:3

1. Ayntraxt 6 6 0 0 17:5 18
2. Latsio 6 3 0 3 9:11 9
3. Apollon 6 2 1 3 10:10 7
4. Marsel 6 0 1 5 6:16 1

 

İ qrupu

“Beşiktaş” (Türkiyə) – “Malmö” (İsveç) – 0:1

“Genk” (Belçika) – “Sarpsborq” (Norveç) – 4:0

1. Genk 6 3 2 1 14:8 11
2. Malmo 6 2 3 1 7:6 9
3. Besiktas 6 2 1 3 9:11 7
4. Sarpsborg 08 6 1 2 3 8:13 5

 

 

J qrupu

Akhisar” (Türkiyə) – “Standard” (Belçika) – 0:0

 “Sevilya” (İspaniya) – “Krasnodar” (Rusiya) – 3:0

1. Sevilya 6 4 0 2 18:6 12
2. Krasnodar 6 4 0 2 8:8 12
3. Standart 6 3 1 2 7:9 10
4. Akhisarspor 6 0 1 5 4:14 1

 

K qrupu

“Dinamo” (Kiyev, Ukrayna) – “Yablonets” (Çexiya) – 0:1

 “Renn” (Fransa) – “Astana” (Qazaxıstan) – 2:0

1. Dinamo K. 6 3 2 1 10:7 11
2. Renn 6 3 0 3 7:8 9
3. FC Astana 6 2 2 2 7:7 8
4. Yablonec 6 1 2 3 6:8 5

L qrupu

“MOL Vidi” (Macarıstan) – “Çelsi” (İngiltərə) – 2:2

 PAOK (Yunanıstan) – BATE (Belarus) – 1:3

1. Çelsi 6 5 1 0 12:3 16
2. BATE 6 3 0 3 9:9 9
3. MOL Vidi 6 2 1 3 5:7 7
4. PAOK 6 1 0 5 5:12 3

 

A qrupu

AEK (Kipr) – “Bayer” (Almaniya) – 1:5

“Ludoqorets” (Bolqarıstan) – “Sürix” (İsveçrə) –  1:1

1. Bayer Leverkuzen 6 4 1 1 16:9 13
2. Sürix 6 3 1 2 7:6 10
3. AEK 6 1 2 3 6:12 5
4. Ludoqorets 6 0 4 2 5:7 4

 

B qrupu

“Leypziq” (Almaniya) – “Rusenborq” (Norveç) –  1:1

00:00. “Seltik” (Şotlandiya) – “Zalsburq” (Avstriya) –  1:2

1. Zalsburg 6 6 0 0 17:6 18
2. Seltik 6 3 0 3 6:8 9
3. Leypsiq 6 2 1 3 9:8 7
4. Rosenborq 6 0 1 5 4:14 1

 

C qrupu

“Kopenhagen” (Danimarka) – “Bordo” (Fransa) – 0:1

“Slaviya” (Çexiya) – “Zenit” (Rusiya) – 2:0

1. Zenit 6 3 2 1 6:5 11
2. Slaviya 6 3 1 2 4:3 10
3. Bordo 6 2 1 3 6:6 7
4. Kopenhagen 6 1 2 3 3:5 5

 

 

D qrupu

“Spartak” (Trnava, Slovakiya) – “Fənərbaxça” (Türkiyə) –  1:0

“Dinamo” (Zaqreb, Xorvatiya) – “Anderlext” (Belçika) – 0:0

1. Dinamo  Zagreb 6 4 2 0 11:3 14
2. Fənərbaxça 6 2 2 2 7:7 8
3. Spartak Trnava 6 2 1 3 4:7 7
4. Anderlext 6 0 3 3 2:7 3

 

 

E qrupu

0 “Arsenal” (İngiltərə) – “Qarabağ” (Azərbaycan) – 1:0

 “Sportinq” (Portuqaliya) – “Vorskla” (Ukrayna) – 3:0

1. Arsenal 6 5 1 0 12:2 16
2. Sportinq 6 4 1 1 13:3 13
3. Vorskla Poltava 6 1 0 5 4:13 3
4. Qarabağ 6 1 0 5 2:13 3

 

F qrupu

“Düdelanj” (Lüksemburq) – “Betis” (İspaniya) – 0:0

“Olimpiakos” (Yunanıstan) – “Milan” (İtaliya) – 3:1

 

1. Betis 6 3 3 0 7:2 12
2. Olimpiakos 6 3 1 2 11:6 10
3. Milan 6 3 1 2 12:9 10
4. Dudelanj 6 0 1 5 3:16 1