AÇ-2016: Oyunların təqvimi və nəticələri

0
396

Fransada təşkil edilən Avropa çempionatının oyunları davam edir. Apasport.az saytının məlumatına görə, komandalar mübarizəyə qrup mərhələsindəki matçlarla başlayıblar.

 

Qitə birinciliyinin bütün qarşılaşmaları 9 fərqli şəhərin 10 arenasında keçirilir. İlk iki yerin sahibləri ilə yanaşı, ən yaxşı qrup 3-cüsü olan 4 komanda 1/8 final mərhələsinə vəsiqə əldə edəcək.

 

Açılış matçı kimi, iyulun 10-da baş tutacaq final görüşü də Parisdə, “Stad de Frans”da oynanılacaq.

 

 

 

A qrupu: Fransa, Rumıniya, Albaniya, İsveçrə

B qrupu: İngiltərə, Rusiya, Uels, Slovakiya

C qrupu: Almaniya, Ukrayna, Polşa, Şimali İrlandiya

D qrupu: İspaniya, Çexiya, Türkiyə, Xorvatiya

E qrupu: Belçika, İtaliya, İrlandiya, İsveç

F qrupu: Portuqaliya, Avstriya, Macarıstan, İslandiya

 

 

10 iyun

Fransa – Rumıniya – 2:1

Qollar: Jiru, 57; Paye, 89 – Boqdan Stanku, 65 (pen.)

 

11 iyun

Albaniya – İsveçrə – 0:1

Qol: Fabian Şar, 5

 

Uels – Slovakiya – 2:1

Qollar: Beyl, 10; Robson-Kanu, 81 – Duda, 61

 

İngiltərə – Rusiya – 1:1

Qollar: Dayer, 73 – Vasili Berezutski, 90+2

 

12 iyun

Türkiyə – Xorvatiya – 0:1

Qol: Modriç, 41

 

Polşa – Şimali İrlandiya – 1:0

Qol: Milik, 51

 

Almaniya – Ukrayna – 2:0

Qollar: Mustafi, 19; Şvaynştayger, 90+2

 

13 iyun

17:00. İspaniya – Çexiya (Tuluza)

20:00. İrlandiya – İsveç (Paris)

23:00. Belçika – İtaliya (Lion)

 

14 iyun

20:00. Avstriya – Macarıstan (Bordo)

23:00. Portuqaliya – İslandiya (Sent-Etyen)

 

15 iyun

17:00. Rusiya – Slovakiya (Lill)

20:00. Rumıniya – İsveçrə (Paris)

23:00. Fransa – Albaniya (Marsel)

 

16 iyun

17:00. İngiltərə – Uels (Lans)

20:00. Ukrayna – Şimali İrlandiya (Lion)

23:00. Almaniya – Polşa (Paris)

 

17 iyun

17:00. İtaliya – İsveç (Tuluza)

20:00. Çexiya – Xorvatiya (Sent-Etyen)

23:00. İspaniya – Türkiyə (Nitsa)

 

18 iyun

17:00. Belçika – İrlandiya (Bordo)

20:00. İslandiya – Macarıstan (Marsel)

23:00. Portuqaliya – Avstriya (Paris)

 

19 iyun

23:00. İsveçrə – Fransa (Lill)

23:00. Rumıniya – Albaniya (Lion)

 

20 iyun

23:00. Slovakiya – İngiltərə (Sent-Etyen)

23:00. Rusiya – Uels (Tuluza)

 

21 iyun

20:00. Şimali İrlandiya – Almaniya (Paris)

20:00. Ukrayna – Polşa (Marsel)

23:00. Xorvatiya – İspaniya (Bordo)

23:00. Çexiya – Türkiyə (Lans)

 

22 iyun

20:00. Macarıstan – Portuqaliya (Lion)

20:00. İslandiya – Avstriya (Paris)

23:00. İsveç – Belçika (Nitsa)

23:00. İtaliya – İrlandiya (Lill)

 

1/8 final

 

25 iyun

17:00. 1. A qrupunun 2-cisi – C qrupunun 2-cisi (Sent-Etyen)

20:00. 2. B qrupunun qalibi – A (C və ya D) qrupunun 3-cüsü (Paris)

23:00. 3. D qrupunun qalibi – B (E və ya F) qrupunun 3-cüsü (Lans)

 

26 iyun

17:00. 4. A qrupunun qalibi – C (D və ya E) qrupunun 3-cüsü (Lion)

20:00. 5. C qrupunun qalibi – A (B və ya F) qrupunun 3-cüsü (Lill)

23:00. 6. F qrupunun qalibi – E qrupunun 2-cisi (Tuluza)

 

27 iyun

20:00. 7. E qrupunun qalibi – D qrupunun 2-cisi (Paris)

23:00. 8. B qrupunun 2-cisi – F qrupunun 2-cisi (Nitsa)

 

1/4 final

 

30 iyun

23:00. 9. 1 cütünün qalibi – 3 cütünün qalibi (Marsel)

 

1 iyul

23:00. 10. 2 cütünün qalibi – 6 cütünün qalibi (Lill)

 

2 iyul

23:00. 11. 5 cütünün qalibi – 7 cütünün qalibi (Bordo)

 

3 iyul

23:00. 12. 4 cütünün qalibi – 8 cütünün qalibi (Paris)

 

Yarımfinal

 

6 iyul

23:00. 13. 9 cütünün qalibi – 10 cütünün qalibi (Lion)

 

7 iyul

23:00. 14. 11 cütünün qalibi – 12 cütünün qalibi (Marsel)

 

Final

 

10 iyul

23:00. 15. 13 cütünün qalibi – 14 cütünün qalibi (Paris, “Stad de Frans”)

 

BIR CAVAB BURAXIN

Please enter your comment!
Please enter your name here

3 × 3 =