Avropa Liqasında II təsnifat mərhələsinin ilk oyunları keçirilib. “Qarabağ”ın Çempionlar Liqasından kənarlaşdırdığı “Olimpiya” “Kruzaders”i darmadağın edib. Ağdam klubunun “Kukesi” ilə duelində uduzacaq komanda ilə görüşməyə iddiaçıların matçında Kutaisi “Torpedo”su “Vikinqur”u 3 cavabsız qola qonaq edib.
Əsas yolda Azərbaycan klublarının qənimlərinin taleyi fərqli olub. “Keşlə”ni keçən “Baltsan” “Slovan”dan da güclü olub – 2:1. “Qəbələ”ni mübarizədən kənarlaşdıran “Proqres” səfərdə “Honved”ə uduzub – 0:1. “Neftçi”nin qənimi “Uypeşt” isə İspaniyada “Sevilya”ya yenilib – 0:4.
Qonşu Türkiyəni təmsil edən “Beşiktaş” Farer adalarında “B36 Torshavn”a qalib gəlib. İstanbullular 2 cavabsız qola sevinib.
Avropa Liqası
II təsnifat mərhələsi
Əsas yol
“Ufa” (Rusiya) – “Domjale” (Sloveniya) – 0:0
“Ventspils” (Latviya) – “Bordo” (Fransa) – 0:1
Qol: Yusuf, 3
“Kayrat” (Qazaxıstan) – “Alkmaar” (Hollandiya) – 2:0
Qollar: Eseola, 12, 50
“Tobol” (Qazaxıstan) – “Pünik” (Ermənistan) – 2:1
Qollar: Fedin, 49, Nurqaliyev, 80 – Koryan, 90
“Vitorul” (Rumıniya) – “Vitess” (Hollandiya) – 2:2
Qollar: Draquş, 44, 49 – Buetye, 53, Linssen, 72
“Rudar” (Sloveniya) – “Styaua” (Rumıniya) – 02
Qollar: Morais, 4, Teyşeyra, 74
“Leyptsiq” (Almaniya) – “Haken” (İsveç) – 4:0
Qollar: Bruma, 35, Kunya, 38, Kampl, 50, Aqustin, 84
“Baltsan” (Malta) – “Slovan” (Slovakiya) – 2:1
Qollar: Kalyeviç, 17, Lyubomiraç, 67 – Saviçeviç, 74
“Hapoel” (Hayfa, İsrail) – “Hafnarfyordur” (İslandiya) – 1:1
Qollar: Papazoqlu,65 – Qomes, 52
“Çixura” (Gürcüstan) – “Maribor” (Sloveniya) – 0:0
“Jalgiris” (Litva) – “Vaduts” (Lixtenşteyn) – 1:0
Qol: Antal, 86
“Makkabi” (Təl-Əviv, İsrail) – “Radniçki” (Serbiya) – 2:0
Qollar: Kyartansson, 51, 69 (pen.)
“Molde” (Norveç) – “Laçi” (Albaniya) – 3:0
Qollar: Haland, 6, Hestad, 24, Ceyms, 79
“Honved” (Macarıstan) – “Proqres” (Lüksemburq) – 1:0
Qol: Barat, 75
MOİK (Bolqarıstan) – “Admira Vaker” (Avstriya) – 3:0
Qollar: Despodov, 29, 34, Mauridis, 38 (pen.)
“Yurqarden” (İsveç) – “Mariupol” (Ukrayna) – 1:1
Qollar: Badji, 90 – Yavorski, 37
“Yagelloniya” (Polşa) – “Rio Ave” (Portuqaliya) – 1:0
Qol: Matsay, 9
“Şaxtyor” (Belarus) – “Lex” (Polşa) – 1:1
Qollar: Bakay, 53 – Amaral, 89
“Dinamo” (Brest, Belarus) – “Atromitos” (Yunanıstan) – 4:3
Qollar: Filipoviç, 5 , Savitski, 13, 61 (pen.), 70 – Manusos, 74, Veretilo, 80 (avtoqol), Kouloris, 84
“Nordsyelland” (Danimarka) – AİK (İsveç) – 1:0
Qol: Andersson, 11
LASK (Avstriya) – “Lillestrom” (Norveç) – 4:0
Qollar: Qoyqinqer, 6, 70, Holland, 45, Frizer, 90
“B36 Torshavn” (Farer adaları) – “Beşiktaş” (Türkiyə) – 0:2
Qollar: Lens, 8, Gonül, 26
“Genk” (Belçika) – “Fola” (Lüksemburq) – 5:0
Qollar: Malinovski, 4, Pozuelo, 19, Trossard, 25, 73 (pen.), Devast, 28
“Hayduk” (Xorvatiya) – “Slaviya” (Bolqarıstan) – 10
Qol: Said, 79
“Qurnik” (Polşa) – “Trençin” (Slovakiya) – 0:1
Qol: Azanqo, 39
“Sent-Qallen” (İsveçrə) – “Sarpsborq” (İsveç) – 2:1
Qollar: Hefti, 40, Bues, 66 – Hayns, 6 (pen.)
“Jelezniçar” (Bosniya və Herseqovina) – “Apollon” (Kipr) – 1:2
Qollar: Krpiç, 90 – Boqiçeviç, 23 (avtoqol), Saçetti, 79
“Partizan” (Serbiya) – “Trakai” (Litva) – 1:0
Qol: Yanuşevski, 56 (avtoqol)
“Atalanta” (İtaliya) – “Sarayevo” (Bosniya və Herseqovina) – 2:2
Qollar: Toloi, 11, Pessina, 45 – Handziç, 67, Sisiç, 72
“Aberdin” (Şotlandiya) – “Bernli” (İngiltərə) – 1:1
Qollar: Stiven, 19 – Vokes, 79
“Dandalk” (İrlandiya) – AEK (Kipr) – 0:0
“Hibernian” (Şotlandiya) – “Asteras” (Yunanıstan) – 3:2
Qollar: Ambroze, 64, Qrey, 76, Kamberi, 90 – Kiriakopulos, 12, 35
“Osiyek” (Xorvatiya) – “Reyncers” (Şotlandiya) – 0:1
Qol: Morelos, 18
“Spartak” (Serbiya) – “Sparta” (Çexiya) – 2:0
Qollar: Çalasan, 9, Curiçin, 58
“Dunayska Ştreda” (Slovakiya) – “Dinamo” (Minsk, Belarus) – 1:3
Qollar: Paçinda, 45 – Bequnov, 24, Makas, 77, Nikoliç, 90
“Styarnan” (İslandiya) – “Kopenhagen” (Danimarka) – 0:2
Qollar: Kodro, 52, Fişer, 58
“Sevilya” (İspaniya) – “Uypeşt” (Macarıstan) – 4:0
Qollar: Navas, 7, Ben Yedder, 32 (avtoqol), Sarabia, 43, Vaskes, 90+1
Çempionlar yolu
“Spartak” (Latviya) – “La Fiorita” (San-Marino) – 6:0
Qollar: Kobzar, 6, 26, Maleyev, 20, Slamp, 64, Smit, 66, Stuqlis, 73
“Torpedo” (Kutaisi, Gürcüstan) – “Vikinqur” (Farer adaları) – 3:0
Qollar: Kapanadze, 27, Kimadze, 73, Kutaliya, 84
“Düdelanj” (Lüksemburq) – “Drita” (Kosovo) – 2:1
Qollar: Peres, 66, Turpel, 81 (pen.) – Şabani, 45
APOEL (Kipr) – “Flora” (Estoniya) – 5:0
Qollar: Tavares, 24, Souza, 44, Morais, 47, Sallai, 73, Dellatorre, 78
“Zrinski” (Bosniya və Herseqovina) – “Valletta” (Malta) – 1:1
Qollar: Bilbiya, 36 – Muskat, 90
“Olimpiya” (Sloveniya) – “Kruzaders” (Şimali İrlandiya) – 5:1
Qollar: Boatenq, 30, 68, Çrniç, 56, 78, Kadriç, 90 – Forsayt, 73
TNS (Uels) – “Linkoln” (Cəbəllütariq) – 2:1
Qollar: Ebbe, 6, Hudson, 83 – Çiplina, 31
“Sutyeska” (Monteneqro) – “Alaşkert” (Ermənistan) – 0:1
Qol: Zeljkoviç, 11
“FK Santa Koloma” (Andorra) – “Valyur” (İslandiya) – 1:0
Qol: Torres, 72
Apasport