Rusiyada keçirilən dünya çempionatı davam edir. Ötən gün daha 2 qrupa yekun vurulub.
Əvvəlcə F qrupunda oyunlar keçirilib. İlk iki turu itkisiz başa vuran Meksika İsveçə uduzsa da, 1/8 final hədəfinə nail olub.
E qrupunda İsveçrə Kosta-Rika ilə bərabərliyə razılaşıb və qrupdan ikinci kimi çıxıb.
Serbiya – Braziliya mübarizəsində isə “sambaçılar” qələbə qazanıb və liderliyi ələ alıb.
Dünya çempionatı
III tur
27 iyun
E qrupu
Serbiya – Braziliya – 0:2
Qollar: Paulinyo, 36, Tyaqo Silva, 68
Baş hakim: Alireza Faqani (İran)
Moskva. “Spartak” stadionu
Serbiya: 1. Vladimir Stoykoviç, 2. Antonio Rukavina, 9. Aleksandr Mitroviç, 10. Duşan Tadiç, 11. Aleksandr Kolarov (k), 13. Miloş Velkoviç, 15. Nikola Milenkoviç, 17. Filip Kostiç, 20. Sergey Milinkoviç-Saviç, 21. Nemanya Matiç, 22. Adam Lyayiç
Ehtiyat oyunçular: 12. Predraq Raykoviç, 23. Marko Dmitroviç, 3. Duşko Toşiç, 4. Luka Milivoyeviç, 5. Uroş Spayiç, 6. Branislav İvanoviç, 7. Andriya Jivkoviç, 8. Aleksandr Priyoviç, 14. Milan Rodiç, 16. Marko Qruyiç, 18. Nemanya Radonyiç, 19. Luka Yoviç
Baş məşqçi: Mladen Krstaiç
Braziliya: 1. Alisson, 2. Tiaqo Silva (k), 3. Miranda, 5. Kasemiro, 9. Qabriel Jezuş, 10. Neymar, 11. Filip Koutinyo, 12. Marselo, 15. Paulinyo, 19. Villian, 22. Faqner
Ehtiyat oyunçular: 16. Kassio, 23. Ederson, 4. Jeromel, 6. Filipe Luis, 7. Duqlas Kosta, 8. Renato Auqusto, 13. Markinyos, 14. Danilo, 17. Fernandinyo, 18. Fred, 21. Tayson, 20. Firmino
Baş məşqçi: Tite
İsveçrə – Kosta-Rika – 2:2
Qollar: Cemaili, 31, Drmiç, 88 – Vaston, 56, Ruiz, 90+3 (pen.)
Baş hakim: Klemen Turpin (Fransa)
Nijni Novqorod. Mərkəzi stadion
İsveçrə: 1. Yan Zommer, 2. Ştefan Lixtştayner (k), 5. Manuel Akandji, 7. Brel Embolo, 10. Qranit Caka, 11. Valon Bexrami, 13. Rikardo Rodriges, 15. Blerim Dzemaili, 18. Mario Qavranoviç, 22. Fabian Şer, 23. Xerdan Şakiri
Ehtiyat oyunçular: 12. İvon Mvoqo, 21. Roman Burki, 3. Jak-Fransua Mubandje, 4. Niko Elvedi, 6. Mixail Lanq, 8. Remo Froyler, 9. Haris Seferoviç, 14. Stiven Suber, 16. Jelson Fernandeş, 17. Denis Zakariya, 19. Yosip Drmiç, 20. Yoan Curu
Baş məşqçi: Vladimir Petkoviç
Kosta Rika: 1. Keylos Navas, 2. Conni Akosta, 3. Cankarlo Qonzales, 5. Selso Borxes, 8. Brayan Ovyedo, 9. Daniel Kolindres, 10. Brayan Ruis (k), 12. Joel Kempbell, 16. Kristian Qamboa, 19. Kendall Uoston, 20. David Quzman
Ehtiyat oyunçular: 18. Patrik Pemberton, 23. Leonel Moreyra, 4. Yan Smit, 6. Oskar Duarte, 7. Kristian Bolanyos, 11. Yohan Veneqas, 13. Rodni Uolles, 14. Rendall Asofeyfa, 15. Fransisko Kalvo, 17. Eltsin Teyeda, 21. Marko Urenya, 22. Kennyer Qutyerres
Baş məşqçi: Oskar Ramires
Turnir cədvəli
1. | Braziliya | 3 | 2 | 1 | 0 | 5-1 | 7 |
2. | İsveçrə | 3 | 1 | 2 | 0 | 5-4 | 5 |
3. | Serbiya | 3 | 1 | 0 | 2 | 2-4 | 3 |
4. | Kosta-Rika | 3 | 0 | 1 | 2 | 2-5 | 1 |
F qrupu
Cənubi Koreya – Almaniya – 2:0
Qollar: Kim Yonq Qvon, 90+4, Son Hun Min, 90+6
Baş hakim: Mark Geyger (ABŞ)
Kazan. “Kazan Arena”
Cənubi Koreya: 23. Jo Hyon Vu, 2. Li Yonq, 5. Yun Yunq Sun, 7. Hun Min Son (k), 13. Ko Jak Hol, 14. Honq Çul, 15. Yunq Vo Yunq, 17. Le Yae Sunq, 18. Mun Seon Min, 19. Kim Yunq Qvon, 20. Yanq Hyun So
Ehtiyat oyunçular: 1. Kim Sunq Yu, 21. Kim Yin Yon, 3. Yunq Sunq Hyun, 4. Oh Ban Suk, 6. Park Jo Ho, 8. Ju Se Yonq, 9. Kim Şin Vuk, 10. Li Sunq Vu, 11. Hi Çan Huanq, 12. Kim Min Vo, 16. Sunq Yunq Ki, 22. Qo Yohan
Baş məqşçi: Şin Ta Yonq
Almaniya: 1. Manuel Noyer (k), 3. Conas Ektor, 5. Mats Hummels, 6. Sami Xedira, 8. Toni Kroos, 9. Timo Verner, 10. Məsut Özil, 11. Marko Roys, 14. Leon Qoretzka, 15. Niklas Süle, 18. Coşua Kimmix
Ehtiyat oyunçular: 12. Kevin Trapp, 22. Mark Andre Ter-Ştegen, 2. Marvin Platenhardt, 4. Mattias Ginter, 7. Yulian Draksler, 13. Tomas Müller, 16. Antonio Rüdiger, 19. Sebastian Rudi, 20. Yulian Brandt, 21. İlkay Gündoğan, 23. Mario Qomez, 17. Jerom Boatenq (cəzalı)
Baş məşqçi: Yoahim Löv
Meksika – İsveç – 0:3
Qollar: Avqustinsson, 50, Qranqvist, 62 (pen.), Alvarez, 74 (avtoqol)
Baş hakim: Nestor Pitana (Argentina)
Yekaterinburq. “Yekaterinburq Arena”
Meksika: 13. Gilyermo Oçoa, 3. Karlos Salsedo, 7. Migel Layun, 11. Karlos Vela, 14. Xavyer Ernandes, 15. Ektor Moreno, 16. Ektor Errera, 18. Andres Quardado (k), 21. Edson Alvares, 22. İrvinq Lozano, 23. Xesus Qalyardo
Ehtiyat oyunçular: 1. Xose Korona, 12. Alfredo Talavera, 2. Uqo Ayala, 4. Rafael Markes, 5. Erik Qutyerres, 6. Conatan Dos Santos, 8. Marko Fabian, 9. Raul Ximenes, 10. Covanni Dos Santos, 17. Xesus Korona, 19. Oribe Peralta, 20. Xavyer Akinyo
Baş məşqçi: Xuan Karlos Osorio
İsveç: 1. Robin Olsen, 2. Mikael Lustiq, 3. Viktor Lindelof, 4. Andreas Qranqvist (k), 6. Ludviq Auqustinsson, 7. Sebastian Larsson, 8. Albin Ekdal, 9. Markus Berq, 10. Emil Forsberq, 17. Viktor Klaesson, 20. Ola Toyvonen
Ehtiyat oyunçular: 12. Karl Yohan Consson, 23. Kristofer Nordfelt, 5. Martin Olsson, 11. Con Quidetti, 13. Qustav Svensson, 14. Filip Helander, 15. Oskar Hilyemark, 16. Emil Kraft, 18. Pontus Yansson, 19. Markus Rohden, 21. Cimmi Durmaz, 22. Kies Telin
Baş məşqçi: Yanne Anderson
Turnir cədvəli
1. | İsveç | 3 | 2 | 0 | 1 | 5-2 | 6 |
2. | Meksika | 3 | 2 | 0 | 1 | 3-4 | 6 |
3. | Cənubi Koreya | 3 | 1 | 0 | 2 | 3-3 | 3 |
4. | Almaniya | 3 | 1 | 0 | 2 | 2-4 | 3 |
Apasport